بازار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه گذاری در بازار سرمایه تخصصی است و باید خطر آن را برای مردم عادی هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، علی رحمانی افزود: سرمایه گذاری در بازار سرمایه بسیار تخصصی است و مردم عادی صبر زیادی برای دریافت اطلاعات در این بازار ندارند.

وی ادامه داد: اگر برای سرمایه گذاری در این بازار به سراغ اوراق بدهی بدهی یا صندوق های درآمد ثابت بروید ، خطر کمتری دارد اما اگر می خواهید سهام خود را خریداری و بفروشید ، باید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه وقتی مسئولان مردم را به ورود به بورس تشویق می کنند ، باید ریسک را نیز به مردم منتقل کنند خاطرنشان کرد: با این اقدام دارایی های افراد عادی در بورس به درستی مدیریت شد و مردم آسیب ندیدند ” .

رحمانی با اشاره به اینکه پیشنهادات ارائه شده در بازار سرمایه نیز باید مدیریت شود ، افزود: عرضه سهام عدالت در بورس باعث شد حدود هشت هزار میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شود که باید مدیریت می شد.

وی افزود: وقتی شاخص بورس افزایش یافت ، شرکت های بورسی و ناشران مجبور به بهره برداری از بازار شدند به عنوان مثال بانک ها می توانند با افزایش سرمایه و فروش سهام خود در بازار به تقاضای بازار پاسخ دهند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: رشد بورس اوراق بهادار تا پایان تیر ماه رشد طبیعی نبود و محرک رشد آن ورود پول جدید به این بازار بود که به دلیل عدم مدیریت عرضه سهام در این بازار بازار و عدم توجه به ارزش ذاتی سهام این بازار شد.

رحمانی افزود: هنوز مدیریت مناسبی در این بازار وجود ندارد و این بازار برای سرمایه گذاران عادی یک بازار پر خطر است.

وی به اقدامات خوبی که هم اکنون در این بازار در حال انجام است اشاره کرد و گفت: ورود فعالان بازار به بازار سرمایه ، حمایت قانونی ، حمایت از بانک ها و اقدامات شرکت های سرمایه ای از این بازار از جمله اقدامات مثبت است. از این بازار انجام می شود

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا