تاسیسات پارس جنوبی

گروه استان ها – تاسیسات ذخیره سازی میعانات گازی و ایستگاه های اندازه گیری پارس جنوبی در عسلویه با دستور رئیس جمهور با ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در ارتباط تصویری مستقیم با عسلویه ، محل های ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی را افتتاح کرد.

وزیر نفت در مراسم بهره برداری از 8 مخزن ذخیره میعانات متمرکز گاز پارس جنوبی با بیان اینکه این مخازن با تدبیر و تلاش متخصصان داخلی در شرکت ماشین سازی اراک طراحی ، ساخته و نصب شده است ، گفت: ذخیره میعانات پارس جنوبی تأسیسات و ایستگاه های اندازه گیری در عسلویه ، دارای 640 هزار متر مکعب معادل 4 میلیون بشکه ظرفیت میعانات گازی است.

بیژن زنگنه از سرمایه گذاری 29.2 میلیون یورویی و 220 میلیارد تومانی در اجرای تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی در پارس جنوبی خبر داد و اظهار داشت: این 8 مخزن برای ذخیره میعانات گازی در پالایشگاه های منطقه پارس 1 و تغذیه پارسی ساخته شده است. پالایشگاه Gulf Star.

وی ظرفیت تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی در پارس جنوبی را متذکر شد و خاطرنشان کرد: مخازن مذکور که مطابق با استانداردهای جهانی ساخته و نصب شده اند دارای سقف شناور به ظرفیت هر کدام 80 هزار متر مکعب است.

وزیر نفت اظهار داشت: همچنین دو مخزن آتش نشانی و مخازن سوخت ، یک شبکه خط لوله و سیستم های برق و ابزار دقیق ، سیستم های اندازه گیری و پمپ های انتقال میعانات و ساختمان های صنعتی و اداری با تلاش کارشناسان داخلی احداث و افتتاح شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا