تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در جلسه شب گذشته شورای امنیت خواستار رسیدگی در مورد خسارات وارده به جهان در نتیجه تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا و اتحادیه اروپا با دور زدن شورای امنیت شد.
خبرگزاری تسنیم گزارش داد ، واسیلی نبنزیا ، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که این کشور به سازمان ملل پیشنهاد می کند تا خسارت وارده به کشورهای مختلف در نتیجه تحریم های یک جانبه آمریکا را جبران کند. اتحادیه اروپا که توسط شورای امنیت دور زده شده است ، مورد تجزیه و تحلیل و کنترل قرار خواهد گرفت.

“این اقدامات محدود کننده و اعمال تحریم های یک جانبه اعمال شده توسط” ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور غیرقانونی عمل می کنند و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی ، وخیم تر شدن اوضاع انسانی در خاورمیانه ، آفریقا ، آمریکای لاتین و حتی قاره اروپا. ”

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد از اعضای شورای امنیت می خواهد تا ابتکار رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین را برای ایجاد یک راهرو به اصطلاح سبز – اعلام یک دوره عاری از جنگ و تحریم های تجاری ، در درجه اول برای کالاهای اساسی ، مواد غذایی و دارو ، بررسی کنند. و تجهیزات حفاظت شخصی را به خود جلب کرده است ، که به ویژه مورد نیاز همه کشورهای جهان برای مبارزه با اپیدمی Covid-9 است.

نبنزیا افزود: “به عنوان گام بعدی ، كشورهای عضو سازمان ملل و همچنین آژانس های سازمان ملل می توانند ابتكار ما را بررسی و تجزیه و تحلیل كنند تا با كمك هماهنگ كنندگان منطقه ای سازمان ملل تأثیر اقدامات محدود كننده یك جانبه را بر كشورها برطرف كنند.” “اقدامات مختلف را کنترل کرده و سپس اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت ناشی از ویروس کرونا انجام دهید.”

لازم به ذکر است که رئیس جمهور روسیه همچنین در نشست G20 روز شنبه تأکید کرد که وضعیت اپیدمی تاج در جهان ، لازم است سیاست اعمال تحریم ها را کنار بگذاریم و تلاش کنیم زنجیره تأمین نیازهای جمعی جهان را از سر بگیریم. .

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا