دلایل گرانی مرغ

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: طبق بررسی های انجام شده در ستاد تنظیم بازار ، مرغ در کمتر از یک هفته به قیمت قبلی باز می گردد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، عباس قبادی در رابطه با علت قیمت ناسالم مرغ افزود: گزارشی که همکاران وزارت جهاد کشاورزی در ستاد تنظیم بازار ارائه کردند این بود که جوجه کشی کافی در مهر ماه انجام نشده است که خود دلایل شخصی خود را که باید از وزارت جهاد بخواهید.

وی با بیان اینکه طبق برنامه وزارت جهاد کشاورزی باید در آن زمان 115 تا 120 میلیون قطعه مرغ جوجه ریزی می شد ، گفت: این تعداد به حدود 90 میلیون قطعه رسید.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: نتیجه این مکالمه ای که بوجود آمد و جوجه ریزی صورت نگرفت ، وضعیت فعلی بازار است.

وی افزود: فضای عمومی و روانی که در بازار وجود دارد به این بی نظمی قیمت کمک می کند.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: همکاران وزارت جهاد کشاورزی باید درباره برنامه این وزارتخانه برای تولید گوشت مرغ در ماه های آینده توضیح دهند.

وی در پاسخ به این سال که چرا این مشکل هر ساله برای کالاهای مختلف به وجود می آید و به کالای کمیابی تبدیل می شود ، افزود: همه این برنامه ها روز ، هفته و سال به ستاد تنظیم بازار داده می شود اما مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز قلب آنها را دارند دردناک ”

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: طبق طرحی كه به وزارت جهاد كشاورزی داده شد 110 تا 120 میلیون قطعه مرغ باید جوجه ریزی شود اما به دلیل واردات نهاده های دامی مطابق برنامه و به دلیل مشكل در زمان انجام جوجه ریزی ، واردات این ورودی ها به کشور به موقع انجام نشده و مرغداران از انجام این میزان جوجه ریزی مطمئن نبودند.

وی افزود: مرغ یک موجود زنده است و به غذا احتیاج دارد و نمی تواند ورودی را به تأخیر بیندازد و باید برای روز برنامه ریزی شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: “به دلیل مشکلات تحریم ها ، در آن زمان ذرت و کنجاله کافی وارد کشور نشد و میزان جوجه ریزی کاهش یافت که نتیجه آن کسری تولید پس از 45 روز بود.”

وی افزود: برنامه بعد از مهر و قولی که وزارت جهاد به ستاد تنظیم بازار داد این است که تعداد مرغ را افزایش داده و امیدواریم این مشکل و شکافی که در تولید داشتیم برطرف شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار دلیل غیبت وزرا در جلسه عصر امروز کمیسیون کشاورزی مجلس را تشریح کرد و گفت: جلسات دولت با برنامه ریزی از قبل برگزار می شود و عدم حضور دو وزیر در کابینه خوب نیست بنابراین ، مجلس باید یک ساعت صبر کند. ”

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا