دورکاری و خلاقیت

اپیدمی کرونا باعث شده است که این روزها بسیاری به فعالیت های دورکاری خود ادامه دهند. در این شرایط می توان با کمک راهکارها به افزایش کارایی و خلاقیت کمک کرد.

بیش از هر زمان دیگر ، مدیران منابع انسانی شرکتی به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری و کارایی دورکاری هستند.

در حالی که بهره وری مسئله مهمی است؛ اما نباید از خلاقیت و نوآوری در کار چشم پوشی کنیم. بیشتر مدیران معمولاً تصور می كنند كه خلاقیت نتیجه جلسات طوفان فكری رو در رو است و خلاقیت و نوآوری در دوركاری نادیده گرفته می شود.

چنین فرضی اساساً غلط است. کار از راه دور به معنای کم خلاق بودن نیست. روشهایی برای افزایش خلاقیت بصورت فردی و جمعی در دورکاری وجود دارد.

 

در اینجا پنج روش برای تقویت خلاقیت در دورکاری وجود دارد که می تواند به بهبود وضعیت کار شما در این روزهای اپیدمی کرونا کمک کند:

دورکاری ایده ها را با هم جمع می کند

بسیاری از جلسات طوفان مغزی رو در رو نیز با شکست مواجه می شوند. گاهی اوقات در چنین جلساتی ، ایده در ابتدا توسط یکی از اعضای اصلی اتاق فکر به اشتراک گذاشته می شود و فضای جلسه را اشغال می کند. در دورکاری امکان نوشتن ایده ، ارائه ایده های بهتر و قوی تر و حتی برگزاری جلسات استاندارد تر برای طوفان مغزی وجود دارد.

در جلسات طوفان مغزی که به این روش برگزار می شود ، هر یک از اعضای تیم می توانند ایده های خود را به طور جداگانه در طول جلسه یا قبل از آن بنویسند.

همه ایده ها در کارگروه آنلاین قرار می گیرند و همه می توانند ایده های اعضای دیگر را با دقت بخوانند. اعضای گروه فرصت بررسی دقیق ایده ها را دارند. در میان سبک های تفکر ، از دو سبک تفکر واگرا و تفکر همگرا غالباً در جلسات طوفان فکری حضوری سو mis استفاده می شود. در طراحی ایده ها به این روش ، هر دو سبک تفکر واگرا و همگرا قابل استفاده هستند. در نتیجه ، جلسه طوفان مغزی با استاندارد بالاتری برگزار می شود.

به این ترتیب ، همه ایده ها مورد توجه قرار می گیرند ، صرف نظر از اینکه چه کسی آن را ارائه داده است. استرس کمتری به اعضای حاضر در جلسه وارد می شود و در فضایی بهتر و م moreثرتر می توان آنها را برای ارائه ایده ها و مطالعه آنها مانور داد.

 

با ابزارهای مختلف موجود برای دورکاری ، ویژگی های بیشتری در دسترس است

انواع مختلف سیستم عامل ها و ابزارهای دیجیتال به صاحبان مشاغل و کارمندان کمک می کند تا با قدرت بیشتری به جلو حرکت کنند. گاهی اوقات نمی توان از چنین بسترهایی در جلسات طوفان مغزی رو در رو استفاده کرد. اما دورکاری وضعیت را مطلوب تر کرده است.

تصور کنید که همکار شما در شهر دیگری مشغول به کار است و می خواهید نظرات او را بدانید. به طور سنتی ، اعضای تیم برای پیشبرد کار جلسه مجبور به سفر به شهر دیگری شدند. ابزارهای مختلف آنلاین در دسترس صاحبان مشاغل وجود دارد که می توانند از راه دور جلسات را هدایت کرده و خروجی خود را ذخیره ، ویرایش و به اشتراک بگذارند.

وقتی جلسات به صورت آنلاین برگزار می شود ، می توان آنها را به راحتی ضبط و بعداً برای کسانی که حضور نداشتند منتشر کرد.

ایجاد خلاقیت می تواند به تقویت خلاقیت کمک کند

در جلسات حضوری تعداد افراد حاضر در جلسه محدود است. وقتی جلسات بصورت آنلاین برگزار می شود می توان در جلسات بیشتری شرکت کرد. در نتیجه می توان به افراد بیشتری کمک کرد تا فکر کنند.

حتی می توان از قدرت فکری افراد خارج از مجموعه ، در یک شهر یا کشور دیگر استفاده کرد. وقتی می توان ایده های بیشتری را توسط افراد مختلف ارائه داد ، خلاقیت بیشتری در کار دیده می شود.

 

دسترسی به ارائه دهندگان بهتر و کارآمدتر امکان پذیر است

کار از راه دور به ما کمک می کند تا با طیف وسیعی از افراد ارتباط برقرار کنیم. در جلسات حضوری معمولاً یک فرد یا افراد از میان اعضای تیم برای اجرای ایده ها انتخاب می شوند. در جلسات غیرحضوری ، با توجه به اینکه افراد بیشتری می توانند حضور داشته باشند ، در نتیجه دسترسی به مجریانی با توانایی بیشتر و بیشتر فراهم می شود.

تفویض کار در جلسات غیرحضوری به افراد خارج از گروه و به عنوان یک پروژه امکان پذیر است. دورکاری از راه دور کسب و کارها را قادر می سازد تا عملکرد خوبی داشته باشند.

کار از راه دور ایده های خوبی به همراه دارد و باعث ایجاد خلاقیت می شود

مهم نیست که محیط کار چقدر خوب و ایده آل باشد. اما گاهی اوقات ممکن است ایده هایی هنگام کار از راه دور ، هنگام راه رفتن ، دوش گرفتن یا حتی هنگامی که اعضای تیم در حال تماشای تلویزیون هستند ، به ذهن شما خطور کند. وقتی همه کارها از راه دور هستند و قرار است ایده هایی در کارگروه آنلاین ارائه شود ، اعضای تیم فرصت دارند ایده های خود را ارائه دهند.

قبلاً فقط می شد در جلسات حضوری به ایده پردازی پرداخت. کار از راه دور گاهی ایده های خوبی به ذهن شما خطور می کند و از آنجا که امکان طرح چنین ایده هایی وجود دارد ، شخص می تواند کار را به راحتی انجام دهد.

وقتی در دفتر کار نمی کنیم ، می توانیم به راحتی در هوای آزاد قدم بزنیم و ایده هایی را ارائه دهیم. طبیعت منبع عظیمی از ایده هاست. سکوت طبیعت یا خانه به خلاقیت اعضای تیم کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا