رییس جدید سازمان سیا

یک منبع آگاه از تصمیم احتمالی رئیس جمهور منتخب آمریکا در انتخاب نام مشاور امنیت ملی سابق دولت اوباما به عنوان مدیر سیا خبر داده است.
به گزارش رویترز ، یک منبع آگاه و نزدیک به تیم انتقالی جو بایدن گفت که رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد تام دونیلون ، دیپلمات کهنه کار و مشاور سابق امنیت ملی باراک اوباما را به عنوان مدیر CIA معرفی کند.

وی افزود: بر اساس این گزارش ، پس از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی آمریكا بارها و بارها از CIA به عنوان بخشی از توطئه در چهار سال گذشته استفاده كرده است ، موقعیت سیا یكی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است كه دولت بایدن با آن روبرو خواهد شد. “دولت عمیق” به تلاش برای تضعیف ریاست جمهوری خود متهم شده است.

رئیس جمهور چین به جو بایدن تبریک می گوید

پولیتیکو این خبر را برای اولین بار منتشر کرده است. بایدن ، که قرار است از 20 ژانویه روی کار بیاید ، توسط مایکل کورل ، معاون سابق سیا که دو بار به عنوان مدیر موقت در دولت اوباما خدمت می کرد ، تحت نظارت است.

بایدن پیش از این مقامات سابق دولت اوباما را برای پست های مهم امنیت ملی ، از جمله تونی بلینکن ، معاون وزیر خارجه سابق و معاون رئیس ستاد سیا ، آوریل هاینز ، نامزد کرده است. اوباما برای مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا