نارسائی‌ها حاصل مدیریت رانتی و شرطی کردن اقتصاد است

جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه،نارسائیها حاصل مدیریت اشرافی و رانتی،امید و نگاه به بیرون مرزها و شرطی کردن اقتصاد است، تاکید کردند،قوه مجریه فرصت باقیمانده را غنیمت دانسته و تمام همتشان را برای جبران مافات به کار گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان سراسر کشور در بیانیه‌ای با تبعیت از فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در جمع سران قوا و الهام از رهنمودهای ایشان اعلام کردند، قوه مجریه به ویژه شخص رئیس جمهور با حضور خود در متن مردم و عرصه خدمت رسانی فرصت باقیمانده را غنیمت دانسته و تمام همتشان را برای جبران مافات به کار گیرند تا با خاطره بهتر دولت را به پایان رسانند.

این بیانیه در ادامه قابل مشاهده است؛

بسم لله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَکَفَىٰ بِاللَّهِ حَسِیبًا(سوره احزاب آیه 39 )

همان کسانى که پیامهاى خدا را ابلاغ می‌کنند و از او میترسند و از هیچ کس جز خدا بیم ندارند و خدا براى حسابرسى کفایت میکند.

انقلاب اسلامی ایران بر محور دین، عدالت، آزادگی و عقلانیت  علیرغم دشمنیهای فراوان جبهه استکبار موفقتیهای چشمگیر و غیر قابل انکاری در عرصه های تولید علم، امنیت ملی، صنایع دفاعی، هوافضا، صنایع هسته ای فناوری نانو، حوزه سلامت و بهداشت، علوم زیستی و ژنتیک و موارد متعدد دیگری در منطقه و جهان داشته است که آن را از مهمترین قدرتهای تاثیرگذار بر معادلات  منطقه ای و جهانی ساخته است .

این توفیقات در سایه تکیه بر ارزشهای انقلابی مدیریت جهادی نیروهای خودی و میدان دادن به جوانان با انگیزه و خلاق  با محوریت ولایت به عنوان حجت موجه ما در زمان غیبت صورت گرتفت. مع الاسف با وجود همه این پیشرفت ها در حوزه های فرهنگ، عدالت اجتماعی، اقتصاد و معیشت فاصله زیادی با اهداف انقلاب اسلامی داریم . امروزه ولنگاری فرهنگی، نابسامانی فضای مجازی، تبعیض، تورم افسارگسیخته، گرانی های روزانه و گاه ساعتی در مسکن و خودرو و نیازهای اولیه مردم، بی ثباتی قیمت ها، احتکار، قاچاق کالا از مبادی رسمی، اوضاع ناپایدار بازارسرمایه و بورس، عدم نظارت بر بازار و … آلام و دردهای جامعه ماست که وضعیتی طاقت فرسا به وجود آورده و با سلب اعتماد و دلسری مردم ،چهره ای ناکارآمد از نظامی کارآمد را به تصویر کشیده است .

به خوبی می دانیم این نارسائیها حاصل مدیریت اشرافی و رانتی، امید و نگاه به بیرون مرزها، شرطی کردن اقتصاد خودتحریمی ، گرو گرفتن معیشت مردم به نفع مقاصد سیاسی، ارتباط باندها و شبکه های فساد با برخی صاحبان مقام و قدرت و سوء مدیریت و ضعف تدبیر می باشد که سفره مردم را کوچک و آنها را دچار خستگی و عصبانیت از عملکرد مسئولان کرده است.

تاسف بار تر این که هنوز گروهی از تصمیم گیران ما آدرس اشتباه به مردم می دهند و حل مشکلات را در مذاکره و ارتباط با آمریکا می دانند و از خسارتهای وارده در اثر بی برنامگی و گره زدن همه امور زندگی و معیشت مردم به این مذاکره و ایجاد رابطه عبرت نمی گیرند.

امضا کنندگان این نامه با تبعیت از فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در جمع سران قوا و الهام از رهنمودهای ایشان ضمن قدردانی از خدمات انجام شده مسئولین، انتظار دارند:

1 – قوه مجریه به ویژه شخص رئیس جمهور با حضور خود در متن مردم و عرصه خدمت رسانی فرصت باقیمانده را غنیمت دانسته و تمام همتشان را برای جبران مافات به کار گیرند تا با خاطره بهتر دولت را به پایان رسانند.

2- قوه مقننه با انجام دقیق وظایف نظارتی و تصویب قوانین راهگشا و فوریتی، دولت را در کار و تلاش  بیشتر یاری رسانده و انتظار مردم را از مجلس انقلابی  برآورده نمایند.

3- قوه قضائیه با به کار گیری بیشتر عناصر شجاع، با تقوی و کاردان بدون هیچ محافظه کاری با مفسدان واخلاگران در هر منصب و مقام و با هر اسم و نامی برخورد قاطع نموده و نتیجه را به طور شفاف اطلاع رسانی نمایند.

در خاتمه از ملت شریف ایران، صاحبان اصلی انقلاب  و صابران در سختی ها از آغاز نهضت تاکنون انتظار میرود  با بصیرت همیشگی خود حساب وادادگان دنیا طلب و مرعوبین منفعل را از انقلابیون اصیل جدا ساخته،با همدلی مومنانه و پیشگامی خیرین انصاف و رحم بین یکدیگر  و تضرع به درگاه ربوبی موجبات نزول رحمت الهی و گشایش در زمانه عسرت شوند. امید که با استقامت بر عهدمان با امام و میثاقمان با شهدا زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله العظم ارواحنا له الفدءا باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

1.  سید کاظم مدرسی
2.  صمدی یزدی
3.  محمد علی فرشاد
4.  محمد حسین فهیم نیا
قم
5.  سید رحیم توکل
6.  سید مهدی میرباقری
7.  عبدالحسین خسروپناه
8.  محمد رضا عابدینی
9.  محمد رضا محمدی
10.  حسین گنجی
11.  محمد محمدی قاینی
12.  حسین فلاح زاده
13.  مهدی طائب
14.  محمد حسن نبوی
15.  مسعود عالی
16.  محمد رضا برادران
17.  محمد مهدی ماندگاری
18.  اصغر قائمی
19.  سید حسین مؤمنی
20.  سید علیرضا تکیه ای
21.  محسن عباسی ولدی
22.  سید علیرضا تراشیون
23.  محمد میرزا محمدی
24.  مهدوی ارفع
25.  حسین جوشقانی
26.  محسن صفدری
27.  جعفر واضحی
28.  سید حسین آقامیری
29.  محمدعلی حججی نجف آبادی
البرز
30.  صادق رزاقی
31.  محمد رضا میلانی نژاد
32.  یدالله رضایی
33.  امیر افشاردوست
34.  حسین ملکی
35.  حمید اسکندری فر
36.  ناصر مظلوم
37.  محمد جواد روستایی
38.  سید کمیل تولیت
39.  ابراهیم باقرزاده
40.  عباس چگینی
مشهد
41.  راشد یزدی
42.  سید جعفر طباطبایی
43.  رجائی خراسانی
44.  سید مهدی شیرازی
45.  مرتضی  دهشت
46.  جواد نظافت
47.  محمد وفائی
48.  عباس فرازی
49.  اسلامی فر
50.  مشیری
51.  حائری
گیلان
52.  علی کاظمی
53.  محمد مدنی
کرمان
54.  صباحی
55.  ربانی
56.  توکلی
57.  رضا افاضاتی
58.  دسترنج
شیراز
59.  علی اکبر کلانتری
60.  سید محی الدین طاهری
61.  سید محمد انجوی نژاد
زنجان
62.  محمد حاج ابوالقاسم دولابی
تهران
63.  علی ثمری
64.  علیرضا پناهیان
65.  محسن تاج لنگرودی
66.  مسعود تاج لنگرودی
67.  احسان بی آزار
68.  مصطفی کرمی
69.  محمد سعیدی
اصفهان
70.  مهدی نیلی پور
71.  محمد عمومی
اراک
72.  سید ابراهیم حسینی اراکی
73.  ابوالفضل صابری اراکی
خرم آباد
74.  سید احمد میر عمادی
اهواز
75.  آیت الله شفیعی
76.  سید عبدالنبی موسوی فر
77.  محسن حیدری
78.  عبدالکریم فرحانی
79.  میر احمد رضا حاجتی
80.  سید محسن شفیعی
81.  مسعود بهرام پور

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا