پیشنهادات وزارت بهداشت در ستاد ملی مبارزه با کرونا

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: “این ستاد ستاد ملی نیست ، بلکه ستاد دولت است. مسئله این است که حتی توصیه های وزارت بهداشت که قطعاً با بسیاری از نخبگان در ارتباط است ، در کمیته ها وتو است. ! ”
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ حسنعلی شهریاری درباره نحوه اعمال تعطیلات و محدودیت ها گفت: “متأسفانه ، تصمیم خیلی دیر انجام شد و مواردی که ما بدنبال آن بودیم اتفاق نیفتاد. ما معتقد بودیم که قرنطینه کامل باید 15 تا 30 روز انجام شود تا زنجیره ای.” در کشور. انتقال را به طور کامل متوقف کنید ، اما این اتفاق دیر رخ داده و قرنطینه کامل نشده است ، زیرا اکثر مکان ها و دفاتر باز هستند و ترافیک تفاوت زیادی ندارد ، وقتی می گویند بعد از ساعت 6 بعد از ظهر تعطیل است ، این بدان معناست که تا ساعت 6 بعد از ظهر حمله کنید.

وی ادامه داد: متأسفانه تصمیمات در ستاد ملی ضد کرونا گرفته می شود اما ما نمی دانیم کسانی که این تصمیمات را می گیرند چه نظری دارند. آیا آنها حضور جدی در جامعه ندارند یا فقط از گزارشی که به آنها ارائه می شود راضی هستند ، زیرا شما نمی توانید تصمیم درستی بگیرید مگر اینکه در جامعه حضور داشته باشید و مسائل را از نزدیک مشاهده کنید و به همین دلیل ما شاهد چنین حوادثی هستند جای نگرانی زیادی وجود دارد.

وی در پاسخ به این س ،ال که “با وجود قرنطینه چه بر سر کارگران ، مزدبگیران و دست فروشان خواهد آمد؟” در نامه ای که به رئیس جمهور نوشتیم ، تأکید کردیم که مانند هر جای دیگر دنیا ، آنها نیازهای روزمره مردم را تأمین کنند. حتی اگر نیازهای مردم در خانه تحویل داده شود یا یارانه بر روی کارت آنها گذاشته شود ، دلیل این که آنها اغلب این تصمیمات را نمی گیرند ممکن است مسائل اقتصادی باشد و آنها می گویند ما مشکلات اقتصادی داریم ، در حالی که ما روزانه بین 2500 تا 3000 بیمار بستری می کنیم بیماری اگر نیازی به آی سی یو نداشته باشد ، باید به طور متوسط ​​10 روز در بیمارستان بستری شود و با همان داروهای مرسوم ، حداقل 20 میلیون تومان برای هر بیمار هزینه می شود ، كه درصدی از آنها قطعاً به آی سی یو نیاز دارند ، در حال حاضر بهتر نیست پولی را که می خواهیم برای درمان هزینه کنیم به مردم بدهیم تا آنها در خانه بمانند و بیمار نشوند.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: در تصمیماتی که در ستاد و به طور کلی توسط کمیته اجتماعی و امنیت یا کمیته اقتصادی گرفته می شود ، سلامت مردم همیشه فدای اقتصاد می شود ، در حالی که سلامت باید در اولویت باشد و اقتصاد باید باشد برای سلامتی فدا شد ، زیرا آمار واقعاً اکنون میزان مرگ و میر ما از نظر جمعیت بالاترین است و 10 تا 20 خانواده برای هر مرگ عزادار هستند و این برای جمهوری اسلامی قابل قبول نیست.

شهریاری در پاسخ به این سوال که چرا ستاد پیشنهادهای شما را دریافت نمی کند ، گفت: “ستاد کرونا یک ستاد فوق قانونی است و از اختیارات کامل برخوردار است ، حاکم مطلق است و توسط شورای عالی امنیت ملی پشتیبانی می شود ، به این معنی که ما می توانیم در مجلس قانونگذاری نمی کند. ” و دولت را در رابطه با مسائل تاج موظف کنیم و این یکی از مشکلات ماست ، در غیر این صورت چندین بار صحبت کرده ایم تا دولت را موظف به انجام کار خاصی در رابطه با تاج کنیم ، به همین دلیل است که من نام آن را می گویم این ستاد ستاد ملی است. مسئله این است که حتی توصیه های وزارت بهداشت ، که قطعاً با بسیاری از نخبگان در ارتباط هستند ، در کمیته ها وتو می شوند ، به عنوان مثال ، پیشنهاد قرنطینه ، که فقط توسط مجلس ، همه پزشکان ، سازمان سیستم پزشکی ، شورای شهر ، شهردار تهران نیز موافقت کردند و شاید تنها موضوعی که همه نظرات سیاسی و جناحی در آن توافق داشتند این بود که برای قطع زنجیره تاج باید تعطیلی کامل اعمال شود ، که آنها قبول نکردند.

وی با تأکید بر اینکه مصوبات باید به طور کامل قابل اجرا باشد ، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان آنها از تمام قدرت نظامی و انتظامی خود در این زمینه استفاده کردند و جریمه های بسیار سنگینی را اعمال کردند ، زیرا مشکل دیگر ما این است که برخی از کارگران روزمزد هستند ” و آنها باید سر کار بروند و برخی از آنها اصلاً اعتقادی به کرونا ندارند ، بنابراین باید حقوق کسانی که کار می کنند تأمین شود و با کسانی که عمدا کارشکنی می کنند باید با زور برخورد شود ، بنابراین ما باید از نیروهای نظامی و انتظامی استفاده کنیم. شوخی نیست که ما چنین آماری داشته باشیم. یک فانی در بالا داشته باشید.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم در پاسخ به س aboutالی در مورد یک میلیارد یورو اختصاص یافته به مبارزه با تاج گفت: من از معاون منابع انسانی و توسعه وزارت بهداشت پیگیری کردم ، آنها 60٪ آن را داده و 40٪ آن را نداده اند ، که برای کادر پزشکی قابل توجه نبوده است ، زیرا با این پول تجهیزات خریداری شده و در جای دیگری هزینه شده است ، بنابراین ما از این مورد راضی نیستیم. ما حقوق بسیاری از این پرسنل سخت کوش و مضطرب را پرداخت نکرده ایم

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا