کشف طلا در سوریه

نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل گفت پشتیبانی کشورهای متخاصم از گروه های تروریستی در سوریه و شبه نظامیان و جنایات آنها علیه مردم سوریه متوقف نشده است.
بشار جعفری ، نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل شب گذشته در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت که به حمایت از کشورهای متخاصم در سوریه به رهبری ایالات متحده و ترکیه در برابر گروه های تروریستی ادامه خواهد داد. و شبه نظامیان جدایی طلب قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت را نقض می کنند.

وی افزود که غارت توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی و شبه نظامیان تجزیه طلب تحت نظارت آنها از منابع سوریه از جمله نفت و گاز سوریه ادامه دارد. آنها همچنین با کمک کارشناسان فرانسوی و اسرائیلی در حال کشف استان الحسکه ، گنجینه ها و طلا هستند.

بشار جعفري تاكيد كرد كه نيروهاي اشغالگر آمريكا پس از سرقت آثار باستاني سوريه كه قدمت آنها به هزاران سال قبل باز مي گردد ، به شمال عراق و تركيه قاچاق مي كنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر وزیر خارجه آمریکا به شهرک های اسرائیلی در بلندی های اشغالی جولان و کرانه باختری اشاره و محکوم کرد.

نماینده دائم در سوریه گفت: با بازدید مایک پمپئو از شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری اشغال شده و کرانه باختری ، وضعیت حقوقی ، سیاسی و جغرافیایی بلندی های جولان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک سوریه تغییر نخواهد کرد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا